Beequip home
Bereken je lease
Blog

Materieel

Binnenvaartschepen

Maritiem

25 Oktober 2023

Financiering van de scheepvaartsector

Afmetingen vrachtwagen

Met uitzicht op de Maas genieten Gerard Gommers en Laurens Schoenmakers vanuit het Beequip kantoor in Rotterdam van de voorbijvarende schepen. Als adviseurs bij Beequip helpen zij ondernemers met het verkrijgen van financiering voor groot materieel, waaronder binnenvaartschepen. “We bieden flexibele en op maat gemaakte financiële oplossingen aan op een onderscheidende manier, ”zegt Laurens. “Doordat we het materieel goed kennen is Beequip in staat om complexe financieringsaanvragen mogelijk te maken.”

Kundigheid, snelheid en betrouwbaarheid

"Een persoonlijke aanpak is essentieel," benadrukt Gerard. "We vinden het belangrijk om klanten snel en persoonlijk te woord te staan en met onze ervaring advies te bieden over financiering of andere equipment vraagstukken." Laurens voegt eraan toe: "Het is daarbij belangrijk om afspraken na te komen, snel te handelen en goed bereikbaar te zijn. We streven ernaar om aanvragen binnen 72 uur te verwerken. Beequip biedt flexibele looptijden aan voor financieringen en leveren maatwerk voor elke klant, zelfs voor schepen of objecten die buiten het beleid van andere financiers vallen."

Verder kijken dan een bank: de financieringsmogelijkheden

“Veel klanten kiezen voor een Financial Lease, wat in onze branche ook wel Scheepshypotheek wordt genoemd. Bij het rondmaken van de leaseovereenkomst zijn wat aanvullende gegevens nodig, " geeft Gerard aan. "Beequip handelt dit proces echter sneller af dan andere partijen dat zouden kunnen doen en we doen graag een stapje extra voor ingewikkelde aanvragen," benadrukt Gerard. "Daarnaast is onze snelle en toegankelijke communicatiestijl een bindende factor tussen onze klanten en onszelf. De persoonlijke touch van Beequip is een belangrijke beweegreden waarom klanten terugkeren en vertrouwen hebben in ons als financieringspartner," voegt Laurens toe.

"De persoonlijke touch van Beequip is een belangrijke beweegreden waarom klanten terugkeren en vertrouwen hebben in ons als financieringspartner."
Laurens Schoenmakers

Uitdagingen en veranderingen in de binnenvaartsector

“We lopen niet weg voor een uitdaging,” geeft Gerard aan. “Zo is er een recente case geweest waarbij we een klant hebben geholpen bij het overzetten van het eigendom van een schip naar Zwitserse jurisdictie. Dit kon door een goed intern overleg, extra inzet en snel schakelen. Dit was een leaseaanvraag die we nog niet eerder hebben behandeld, waardoor we met ons team samen hebben gewerkt om dit toch mogelijk te maken voor de klant. De ondernemer staat centraal en we bewegen graag met hem mee. Of het nou gaat om het ombouwen van bestaande schepen ter vergroening of de financiering van een ouder schip die nog tientallen jaren meegaat.”

In nauwe samenwerking met de scheepsvaartsector werken aan duurzame en flexibele financieringsoplossingen, in lijn met de voortdurende ontwikkelingen en trends – Dat is ondernemen en dat is Beequip.

Heb je een vraag?

Ons team van experts staat je graag te woord! We helpen je graag persoonlijk verder op weg van ma t/m vrij, 8:30 – 18:00 uur.

Beequip (algemeen)

Sales officers

Deel dit artikel
Lees verder
Bekijk alles

Blijf op de hoogte!

Meld je aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte over nieuws, producten en activiteiten rondom Beequip.

We vinden jouw privacy belangrijk. Lees onze privacyverklaring